fbpx

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

Via Twins No: 23

Çankaya/Ankara

10:00 - 18:30

6 Gün

Pilates Eğitmenliği
Eğitim İçeriği

PİLATES NEDİR?

Pilates’in, 100 yıllık bir geçmişi olan asıl amacı kontroloji metoduyla zihin ve beden bütünlüğünü öngören, denge, nefes ve hareket sistemlerinin, eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kasları güçlendirmeye, esnetmeye ve özellikle içsel karın kaslarının kuvvetlendirilmesine yardımcı olan bir egzersiz sistemidir.

Pilates Eğitmeni Meslek Tanımı:

Spor salonlarında veya özel pilates salonlarında kişilerin fiziksel yapısına göre, hazırladığı programlar doğrultusunda, vücutlarını daha verimli hale getirmek için sistematik olarak çalışmalarını sağlayan, aletli veya aletsiz pilates egzersizlerinin nasıl uygulanacağına dair bilgiler vererek onları kontrol eden nitelikli kişidir.

Pilates Eğitmeni işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, üyelerin sağlık durumlarına göre amaçlanan hedeflere yönelik pilates ile ilgili araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak görev almaktadır.

A) İnsan vücudu anatomisi ve fizyolojisi, fonksiyonları ve psikolojisi hakkında bilgi sahibi olmak,
B) Egzersiz yaptırılacak kişinin istediği amaca en uygun ve güvenli egzersiz programını hazırlamak amacıyla sağlık ve fizik düzeyini tespit etmek,
C) Bilimsel ölçüm ve analiz yöntemleri ile kişiye en uygun egzersiz programını hazırlamak
D) Yapacağı çalışma ve egzersizler hakkında kişiyi bilgilendirmek
E) Pilates aletlerinin kullanılmasını öğretmek (Minder, Top, Bant, Çember, Reformer, Cadillac Tower)
F) Pilatesin prensiplerini anlatmak ve uygulamalı göstermek,
H) Çalışma esnasında kişinin yaptığı yanlış hareketleri düzeltmek
I) Sakatlıklarda ilk müdahaleyi yapmak,
J) Kişinin gösterdiği gelişmeye göre yeni programlar hazırlamak, uygulanışını göstermek
K) Pilates ile ilgili tesiste kullanılan tüm malzemelerle ilgili bilgi sahibi olmak ve bunlarla ilgili kişilere bilgi verip onları yönlendirmek
L) Mesleği alanındaki gelişmeleri takip etmek ve uygulamak, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Pilatess Eğitmenin Maaşı ne kadardır?
Sektöre ilk başlayanlar ve deneyimli eğitmenlerin maaşı asgari ücret ve 10.000 TL arasında değişmektedir. Son yıllarda kişiye özel ders veren eğitmenlerin ücretleri birçok sektörde alınan ücretlerin üstünde olduğu gözlemlenmektedir.

Donanımlı Bir Pilates Eğitmenin Alması Gereken Eğitimler Nelerdir?
Sürekli gelişen ve eğitmenin kendisini yenilemesi gereken bir meslektir. Eğitmen olacak kişilerin sağlık ve antrenman prensipleri ile ilgili kendisini çok iyi yetiştirmesi donanımlı hale getirmesi gereken bir meslektir. Yurt içi ve yurtdışı gelişmeleri yakından takip eden, teknoloji ve sporu bilen eğitmenler sektörde ön plana çıkmaktadır. Unutmayalım ki çalışma konumuz insan sağlığıdır. Yanlış antrenman planlaması ve yanlış bilgiler birçok eğitmenin yasal olarak zorluklar yaşamasına neden olmuştur. Bu konuda gerekli önemi göstermeli ve doğru yerlerden doğru bilgileri öğrenerek bu işi yapmanızı öneriyoruz.

Pilates Eğitmeni Çalışma Koşulları:
Tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak çalışılan bir sektördür. Tesisin büyüklüğü, üye kapasitesi ve aktivitelerine göre çalışan personel sayısı doğru orantılıdır. Aletli pilates egzersizleri kişiye özel verilen bir sistemdir. Yaklaşık 60 dk /1 Saat gibi bir süreyi kapsamaktadır.

  • Eğitim programı uzaktan eğitim(online eğitim) formatında hazırlanmıştır.
  • Tüm müfredat, etkileşimli eğitim (e-eğitim) modulleri ve videolardan oluşmaktadır.
  • 5 ay uzaktan eğitim + 24 saat yüz yüze uygulama eğitimi.
  • Yüz yüze eğitim 3 gün uygulamalı olarak küçük gruplarla birebir yapılmaktadır.
  • Eğitim süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.
  • Eğitimlere katılım için belirli bir gün ve saat sınırlaması yoktur. Dilediğiniz yer ve zamanda internete bağlı olduğunuz tüm cihazlardan (tablet,telefon ve bilgisayar vs.) dersleri takip edebilirsiniz.
  • Eğitim süreniz boyunca ilgili eğitim danışmanlarımız sizlere her konuda destek olacaklardır.

ARAYIN